Saçların Canlı ve Bakımlı Olması İçin Neler Yapılmalı

2 Eylül 2012 Pazar
Yanlış taramadan kaçının!

Saçlarınızı köklerden uçlara doğru mu tarıyorsunuz? Hayır! Saçlarınızı kırmaktan ve onlara zarar vermekten başka birşey yapmıyorsunuz;  yapmanız gereken hareket, uçlardan başlayarak saç açıldıkça köklere doğru ilerlemektir.
Fazla taramak saçınızı parlatmaz,kırar!

Yıllarca dönem filmlerinde gece yatmadan taranan uzun saçları izledik,belki 100 fırça darbesi :) Ne yazık ki bu yöntem saçınızı parlatmak yerine kıracaktır.Kan dolaşımı için taramak önemli ancak bunu parmak uçları yordamıyla yapacağınız dairesel masaj hareketleri ile çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her sabah ve akşam bu dairesel hareketleri uygulayın.
 Saçınızı iyi durulayın!

Saçınızda kalan şampuan kalıntıları saçın yapısını bozar ve matlaştırır.Saçınızı kesinlikle ılık su ile durulayın! Sıcak su saçınızı matlaştırır,esnekliğini zayıflatır.
 Islak saçla dışarı çıkmayın!

Islak saç çok hızlı bir şekilde toz ve kir tutar.Bu da saçlarınızın normalden daha hızlı yağlanmasına yol açar.
 Fön, saç maşası ve düzleştirici uygulamalarından önce muhakkak saçınıza ısıdan koruyucu bir ürün uygulayın!

Ne yazık ki bu tarz şekillendirici elektrikli aletler saçı cansızlaştırıp,kırılmalara yol açıyor. Bir nebze bu etkiyi azaltmak için piyasada satılan ısıdan koruyucu ürünlerden edinebilirsiniz.
 Sürekli aynı şampuanı kullanmak, değiştirirsem ya kepek olursa yanılgısına düşmeyin!Saçınızı yoruyorsunuz...

Belirli bir zamandan sonra ne yazık ki saçlarımız kullandığımız şampuana alışıyor ve hiçbir etki göstermez hale geliyor.Alternatifli ilerleyebilirsiniz.Bir hafta canlılık ve hacim veren bir şampuan kullanırken diğer hafta parlaklık vereni deneyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

● Türkçe yazım ve dil bilgisi kurallarına uyunuz!
● Emeğine sağlık , teşekkürler gibi yorumlar spam sayılıp anında silinir.
● Rencide edici ve hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
● Web adresinizin yorum içeriğinde geçmemesine dikkat ediniz .