Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir

21 Aralık 2011 Çarşamba


GÖZ ALTI MORLUKLARINA ÇÖZÜM :
Stress'li yaşam şartları, iş temposu ve giderek azalan uyku saatlerinin bir sonucu olan Göz Altı Morlukları günümüzde pek çok kişinin sorunu olmaya başladı.

Suna DUMANKAYA'nın bu sorun ile ilgili sunduğu bir kaç çözüm yolunu sizler için paylaşıyorum.


S.Ablacım göz altı morluklarımdan çok rahatsızım. Bana lütfen bir öneride bulunun.

C:  Taze inciri ortadan ikiye ayırın. Göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ardından kuşburnunu çay gibi demleyip süzün. Pamuk yardımıyla göz çevrenize yavaş yavaş kompres yapın.
S: 33 yaşındayım göz altında mor halkalar var ne yapmalıyım?
C: Duygucum, gözaltı morlukları genetik yapıdan kaynaklanabileceği gibi, buna sağlık sorunu da sebep olabilir. O yüzden öncelikle bir doktora görünün. Morlukları hafifletmek için, birer çay kaşığı bal, limon suyu ve tuzsuz tereyağını karıştırıp, gün aşırı ince bir tabaka halinde sürün. 20 dakika bekletin. Haftada bir de kivi kabuklarının ıslak kısmını 15 dakika gözaltınızda tutun.

S: Merhaba. Benim göz altımda morluklarım, torba ve ödemlerim var. Bunu nasıl giderebilirim, tavsiyenize ihtiyacım var. Teşekkürler...
C: Kivi kabuğunun ıslak yüzeyini göz altınızda bekletin. Morluklar için faydalıdır.
Bir litre suda, bir demet maydanozu ve pelin otunu 5 dakika kaynatın. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Bu karışımdan her gün 2 su bardağı içmeye özen gösterin.
Her gün meyve ve sebze yemeyi ihmal etmeyin..
Bir çorba kaşığı kahve ve bir yumurta akını karıştırın. Gazlı bezin arasına koyup, göz kenarınızın üzerinde 15 dakika bekletin.

S: Suna Abla ben 28 yaşındayım, göz çevremde çok fazla kırışık var ne yapmalıyım? Yardımcı olursan çok sevinirim.
C: 1 çay kaşığı arı sütü, 2 damla kayısı yağı, 1 damla buğday yağı, 1 ampul E vitaminini karıştırıp soğuk bir yerde koruyun. Göz çevresine dıştan çe doğru masaj yaparak uygulayın. Hazırladığınız karışımı koruma ve kullanma süresi 5 gündür.

0 yorum:

Yorum Gönder

● Türkçe yazım ve dil bilgisi kurallarına uyunuz!
● Emeğine sağlık , teşekkürler gibi yorumlar spam sayılıp anında silinir.
● Rencide edici ve hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
● Web adresinizin yorum içeriğinde geçmemesine dikkat ediniz .